| Le0Balen a întrebat:

Salut, catelul meu face ziste sunete urate nu se mai joaca nu mananca este foarte palid
Azi a mancat oase, si a stat afara
Tin sa mentionez ca este de talie mica (bichon cu shitzu)...Dar a mancat o pastila (pentru oameni )
Am mers cu masina si cand am coborat a inceput sa faca sunetele si sa fie palid (are rau de masina)
Poate nu s-a acomodat cu casa pentru ca m-am mutat
Are ceva, este bolnav (Face sunete cum s-ar fi ineca )

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu-i mai da oase. Din cauza lor se simte rău! Are nevoie de un veterinar, care să se uite în gâtul lui! Dar ce pastilă i-ai dat?
Ia legătura mâine dimineață cu unul din ei, sună-i pe rând, vezi care primește cazuri urgente (mulți nu au program, e duminica!). Până atunci dă-i niște lapte, vezi dacă vrea să bea.

| Le0Balen explică (pentru floresdemayo):

Pastila pe care a mancat era vitamine

| Le0Balen explică (pentru floresdemayo):

Face sunete doar cand este in picioare
cand sta in pat mai rar
Exista posibilitate sa moara?

| floresdemayo a răspuns (pentru Le0Balen):

Indiferent ce zici, cățelul nu e bine! Poate fi de la oase, de altfel poate fi și o reacție alergică de la acel medicament (pe care nu știu "cine" și "de ce" ți l-a dat să i-l dai). Caută un veterinar în dimineața aceasta. Dai telefon, nu trebuie să alergi de la unul la altul. Îl rogi, spui că e o urgență. Dacă insiști, unul din ei tot îl va primi la consultație! Să vorbească mama ta cu el, nu tu, pentru ca lucrurile să pară serioase. Asta, pentru a nu crede veterinarul că un copil se joacă la telefon.

5 răspunsuri:
| Razvan_Razvan_1998_61R5 a răspuns:

Du-l la veterinar

| Cernautean_Ancuta_1979 a răspuns:

Dul la veterinar si lapte si rasfata-l poate se vindeca sad si dul la plimbare! funda?