| DzEk0 a întrebat:

Salut, de 2 săptămâni m-am trezit cu un porumbel voiajor cu inel la mine in curte, i-am dat de mâncare mă gândeam că va pleca dar a rămas la mine până în seara asta când am ieșit la fix când pisica l-a prins, ceva capcane pentru pisici? Daca se poate dau funda

9 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Porumbelul a fost prins de pisica, tu vrei sa prinzi pisica, ma intreb, in tot lantul asta trofic, cine va vrea sa te prinda pe tine? happy

| darrio2007 a răspuns (pentru cristi202):

Stapanul porumbelului.

| cristi202 a răspuns (pentru darrio2007):

laughing laughing laughing
Asta da! laughing

| DzEk0 explică (pentru cristi202):

Pisica nu e la prima abatere, am fost prea intelegator.

| DzEk0 explică (pentru cristi202):

Glume de tractoriști vai de voi

| cristi202 a răspuns (pentru DzEk0):

Macar suntem oameni ai muncii. Bine de tine! happy

| doctorandus a răspuns:

Un porumbel de competiție costă câteva zeci de mii de euro.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu ai zis, trăiește? Sau a murit?
Observă-l, mai poate zbura sau i-a rupt aripa?
Înainte de a fi prins de mâță, l-ai văzut zburând la înalțime? Sau doar umbla prin curte, ca o găină, fără a putea zbura?

Pune-l la adăpost pe porumbel, nu trebuie să ucizi alte suflete, așa, din răzbunare. Nici mie nu imi prea plac pisicile, dar nici moartea nu le-o doresc. happy

| Goete a răspuns:

Capcaa pentru pisici... in Romania e legal?
Si a patit ceva porumbelul?
Si la noi a venit un porumbel voiajor acum mai bine de un an - in bucatarie! - mama ii punea mancare si apa si bucataria era toata cu excrementele porumbelului, dar era interesant ca s-a obisnuit cu noi si daca nu ne miscam brusc, statea langa noi. Daca se speria zbura afara cand geamul era deschis, sau pe usa dulapului de bucatarie dupa care e frigiderul (mama i-o lasa deschisa).
Era slabit. Porumbelul. Apoi si-a revenit si a plecat si peste un an aprox. A venit din nou, si iar a plecat dar acum a stat mai mult. Mama deja astepta sa plece ca bucatari era murdara, cu excremente si seminte happy