| ɴιcoleтα a întrebat:

Salut.
Ieri am primit o catea. In dimineata asta am incercat sa-i dau lapte cald cu paine, nu vrea. I-am dat parizer pane, nici pe ala nu vrea sa manance si nici apa nu vrea.
Ce sa fac?
Va rog ajutati-ma!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu te cunoaste.Inca ii este teama.Lasa-i mancarea in fata si va manca singura cand ii va fi foame.

| onasis1961 a răspuns:

Nu este acomodata cu noul domiciliu si este speriata, va bea primadata apa apoi v-a manca fara probleme.

| LeMousiqe a răspuns:

Buna!
Nu te cunoaste, imprietenitiva, ii e dor de veche stapana, joacate cu ea mult, fa-i pe plac.Mai cere niste sfaturi de la vechea/vechiul stapan.
O zi buna!

| ɴιcoleтα explică:

Acum e mai linistita. Sta pe canapea, probabil doarme. Multumesc tuturor!

| ioana8383 a răspuns:

Trebuie sa o duci rapid la medic deoarece am mai auzit astfel de cazuri si pot muri foarte usor din cauza deshidratarii
sau
doar ii este rusine ca cineva sa se uite la ea cand mananca

| Boss_Antonio_1982 a răspuns:

Cui?

| Iordanescu_Iulia_1999 a răspuns:

Iti recomand sa nu ii mai dai catelusei tale mancare pe care o mancam si noi, oamenii.
Oricum, las-o sa se acomodeze si sa va mai cunoasteti. Joaca-te cu ea happy

| dea123456789 a răspuns:

E speriata las-o sa se acomodeze