| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma, URGENT! Catelul meu vomita intr-una limbrici morti. Inainte il manca dosul si mergea pe el. I-am dat un sfert dintr-o pastila de la veterinar, i-am sfarmitat-o si i-am dat-o, si tot vomita, mai mult, si a facut caca cu un morman de limbrici (scuzati de vorbe). Ieri (29) a disparut pe undeva si noaptea a venit in cusca lui. Nu vrea sa manance deloc, i-am dat carne, paine si nu vrea. Azi dimineata i-am dat lapte si nu vrea. Spuneti-mi va rog ce sa fac tatal meu a zis ca nu poate supravietui. Orice in afara de veterinar! crying crying crying

Răspuns Câştigător
| M.madallina a răspuns:

Imi pare foarte rau pentru el...

9 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Aww saracutu-l a murit, e si vina ta ca nu l-ai dus la veterinar! Ce stapan mai te crezi.

| i_love_you_and_i_am_cool a răspuns:

Adica ieri? azi e 31.saracutul! imi pare sincer rau. e si vina ta. chiar daca ii era teama de veterinar cine era seful? tu sau el? nici mie nu imi place la doctor si tot ma duc? chiar mi-au dat lacrimile.cand pisoiasului meu i s-a intamplat asa eu l-am dus la veterinar, si dupa o saptamana.si-a revenit.sa iti fie rusine! ti-ai lasat cainele sa moara! macar zi-mi si mie cati ani avea.eu sunt o mare iubitoare de animale si mai ales de catei.meriti sa nu mai ai catei dupa mine. fara suparare dar a fost vina ta

| xibalba a răspuns:

Chiar trebuie sa il duci la veterinar, daca nu vrei sa moara. Nu ai cum sa stii daca mai traieste sau nu, dar singura solutie e sa il duci cat mai rapid la veterinar.

| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a răspuns:

Imi pare chiar rau pentru elsad
...si eu am un caine si nu stiu ce as face daca ar muri pentru ca m-am atasat f mult d el

| BabyRosse a răspuns:

Saracutu-l!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa o sa vomite pana cand elimina tot. Nu il forta sa manance, si nu-i da lapte. Pune-i mancarea lui preferata si las-o acolo sa manance cand vrea. Poate dai un telefon la veterinar sa intrebi ca sa mai faci cu catelul. Oricum dupa un timp trebuie sa repeti deparazitarea. Daca nu vrei sa il pierzi si nu isi revine, va trebui sa mergi la veterinar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A murit seara, pe 30 octombrie crying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi pare rrau

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ea catelul in brate si fugi cu el la un doctor veterinar