| catalin2022 a întrebat:

m-ar interesa si pe mine sa cumpar sau sa adopt un soricel dansator de cateva zile tot caut pe siteuri de profil si am intrebat la unele pet-shopuri dar fara succes daca cineva ma poate ajuta va rog sa ma contactati.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Asa zisii soricei "dansatori" nu sunt o specie diferita de soarecele obisnuit! --- ele sunt animale bolnave care sufera de sufera de o maladie ereditara a urechii interne, maladie care le afecteaza simtul echilibrului. Probabil ca acesta este si motivul pentru care nu se gasesc de vanzare. Vezi articolul : http://www.latifa.ro/animale-mici/soareci/ingrijire/soriceii-dansatori

| catalin2022 explică (pentru alessia5158):

Da am citit si eu asta dar nici soricei normali daca e sa o luam asa nu gasesc am gasit doar din aceia foarte mari acesta pe care il am eu e de talie mica si mai vroiam inca unul cam aceiasi rasa sau macar aceiasi talie. multumesc pentru raspuns