| anonim_4396 a întrebat:

Salut, mi am luat un ciobanesc german, e fata, are 2 luni si 8 zile, saptamana ce vine ii fac al 2 lea vaccin, am vt pe net multe despre pedigree, royal canin, nici eu nu stiu ce sa mai cred, i am luat pedigree pana la urma(asa mi-a zis si cel de unde am luat o) e ok mancarea asta? As dori sa imi raspundeti si cu experienta, gen daca i ati dat la caine asta si i-a prins bine sau nu. pentru ca nu stiu ce sa mai cred. Dimineata o sa ii dau orez fiert cu putin lapte praf peste sa ii dau gust si poate putin dintr o conserva cu vita pasare etc( vanat) chestii de genu.E ok sa o tin afara de la varsta asta, multi imi zic sa nu o tin pana nu termin schema cu vaccinele, dar nu vreau sa o invat prost pana la urma :\. am un prieten care si a lasat cainele cu alt caine (maidanez) ne vaccinat si nu i s-a intamplat nimic, si eu am 2 maidanezi jucausi, si ea se joaca foarte mult cu ei, nici nu pot sa ii separ. a prins mult drag de ei si nici nu pot chiar daca as vrea. e ok sa stea cu ei? Stiti si voi cum e internetul, te duce in eroare rau.A primit calciu pana acum si pastile pentru deparazitare, calciu a primit 8 zile urmeaza sa o las 1 sap 2 si incep iar.Arata foarte bine catelusa la 2 luni, e masiva si grasuta( nu obeza, nici slaba nici grasa, arata foarte masiva de mic) si parintii ei erau foarte mari si frumosi.

2 răspunsuri:
| Callxxbbas a răspuns:

Pai seara il tin, dar ziua se joaca cu aia 2 si sincer oricat de mult as vrea sa ii despart pe aia de ea nu pot

| Razvan_Bogdan_1997 a răspuns:

Nu recomand pedigree are multe chimicale mai bine royal canin puppy