| AndreiManole a întrebat:

Salut! Motanelul meu a plecat de 2 saptamani de acasa ducandu-se dupa pisici in călduri. Tin sa mentionez ca sunt la tara. L-am cautat peste tot si nu l-am gasit. Care mai sunt sansele sa se mai intoarca daca sa zicem ca a plecat departe de casa? Si daca a ramas la casa unui vecin si mananca si doarme acolo, mai sunt sanse sa mai vina si acasa? Nu a plecat niciodata de acasa si sunt foarte ingrijorat.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cand se va satura de pisici in calduri, se va intoarce.

| dullcat a răspuns:

Buna.Am impresia ca ai mai intrebat asta de pe alt cont? Nu stim ce sanse sunt.Si la tara existe nenumarate pericole, chiar daca poate nu sunt asa multe masini. Pisicile si motanii sunt numai pe oportunism, unde le e bine acolo raman.Imi pare rau. Data viitoare apeleaza la sterilizare.

| AndreiManole explică (pentru dullcat):

Nu am alt cont. Ma gandesc ca daca sunt numai pe oportunism ar trebui sa fie la casa unui om? Nu prea exista pisici fara stapan prin jur. Oricum era un motanel foarte iubitor si ma intreb ca dupa 3 ani m-a uitat asa usor?

| dullcat a răspuns (pentru AndreiManole):

E dificil de spus.Mna, daca doresti sa iti spui ca a ajuns tot la un om iubitor, ca sa fii tu cu constiinta impacata, ok.

| relian a răspuns:

Sanse sunt, dar la fel de bine ar putea sa nu mai vina niciodata.De regula la pisicile femela merg mai multi masculi, se bat aia, uneori pana se omoara intre ei.
Asa ca sansele is 50/50, is deja 2 saptamani, doar no sta ala nemincat atita timp, asta daca nu so fi dus la vinatoare laughing

| AndreiManole explică (pentru relian):

Ma gandesc ca poate a ajuns la casa unui om si ii da mancare... Oricum de bataie nu ma ingrijorez ca era curajos, odata s-a batut cu 3 caini singur

| DeMicUnCălător a răspuns:

S-o fi-nsurat și e fericit. Nu fi ingrijorat. Bucură-te pentru el.