| Believe9 a întrebat:

Am purici in casa, mai ales in camera mea. Nu stiu ce sa fac sa scap de ei. De doi ani de zile vara am purici, dupa ce camera mea a fost facuta cu polistiren. Sa fie polistirenul de vina? Nu par a fi purici de animale si cand ma musca m-i se umfla foarte tare. Cum pot sa scap de ei?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Incearca sa folosesti naftalina, presarata pe marginea camerei, pe sub pat si cearceaf.Acum e vara si poti face o deratizare.Dai in camera cu un insecticid recomandat la o clinica veterinara, inchizi pentru o zi si dormi in alta camera, si dupa 24 de ore deschizi geamurile si usa, ca sa aerisesti bine.

1 răspuns:
| Fetytza99 a răspuns:

La farmacia veterinaraa cauti o solutie numita FrantLine, am auzit ca este buna, sper ca te-am ajutat