| BxMariia a întrebat:

Salut prietenii! Am nevoie de ajutor urgent pana maine dimineata cel tarziu happy
Maine trebuie sa ma duc sa imi iau catelusul/catelusa!
1. Vreau sa stiu care e mai afectos catelusul sau catelusa bichon maltez
2.Un nume frumos
3.Care e chestia cu menstruatia odata la 6 luni si ce trebuie sa faci atunci
Cel mai bun raspuns, si din experienta primeste fundita

3 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Daca iti iei catel o sa scapi de menstruatia de la 6 luni dar nu scapi si de crizele de calduri daca nu il castrezi. In cazul in care iti iei catelusa si o sa o tii in casa, trebuie sa ii iei chilotel special ca sa nu iti pateze canapelele cand are menstra. Daca e la curte e ok, nu trebuie sa ii faci nimic. Dupa menstra, catelusa va intra in calduri si o sa aiba un comportament mai ciudat si deranjant mai ales daca sta in casa. Daca nu vrei catei de la ea e bine sa o sterilizezi de micuta - intrebi veterinarul. Pe bisoanca mea o cheama Masha. Afectuosi o sa fie in ambele cazuri, depinde de tine cum il/o dresezi.

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

1.Nu stiu care este mai afectuos, orice caine pe care il cresti cu grija si afectiune este unul foarte prietenos insa daca as fii in locul tau mi-as lua catel, nu catelusa. De ce? Pai catelusa poate sa faca puiuti care s-ar putea sa-ti provoace anumite batai de cap pana cand reusesti sa le gasesti stapani...

2.Pe Shih Tzu al meu il cheama "Puppy" se pronunta "Papii"
http://cdn-7.dooziedog.com/......kh8fG7.jpg
Seamana cu asta de mai sus:>

Uite, sper sa te ajute:
http://www.animale.ro/nume-de-caini

3.Nu ma pricep cu asa ceva... sper sa te ajute asta:
http://www.animalutul.ro/......baza/1352/

Succes!

| BxMariia explică (pentru RainmakerX):

Multumesc pentru raspuns, dar vreau ceva din propria experienta