| Ionut_Lucian_Bratu_1995 a întrebat:

Acum 1 an mi-am luat un caine ciobanesc german si pana in prezent nu am putut sa il invat nimic. Nu ma asculta deloc. Cand sunt in preajma lui se agita latra dar e imposibil sa il fac sa fie putin atent. O idee despre cum as putea sa ii captez atentia sa il pot invata ceva?

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Cum ziceam. e greu cu search pe youtube. daca stau sa iti descriu 50 de video-uri de pe youtube nu numai ca nu vei intelege nimic dat faptului ca 798 cuvinte nu fac cat un video, dar voi pierde ore scriind si tu citind degeaba. pe youtube e un nenea parc gabriel cocu are numele. de acolo ai recommended links spre alte canale. vezi, incerci. vei gasi ceva ce se potriveste personalitatii cainelui tau.

6 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Tipic. copil ia caine si boceste pe net ca nu stie sa il educe. daca stii ca nu te duce experienta de ce iti mai iei caine? mai ales unul dominant prin natura sa.
TU trebuia sa vezi ce ii place si ce nu si cu experienta sa modelezi comportamentul animalului. eu am 2 caucazieni de 15 si 6 luni si amandoi sunt educati. si cand am inceput educarea si dresajul eram la fel de prost ca tine la capitolul asta. si am 2 caini, chef de joaca si toate cele care sed, merg la pas, latra la comanda, vin sau raman la comanda si toate astea cu youtube. tu 1 an ai facut fix zero. e prea greu youtube si search?

| Ionut_Lucian_Bratu_1995 explică (pentru JohnnyBi):

Daca am adresat o intrebare asta nu inseamna ca bocesc pe internet, inseamna ca am nevoie de un sfat in domeniul asta si intr-un an am facut,, fix 0" pentru ca am fost ocupat cu bacul. Daca nu aveai chef sau nu sti sa raspunzi la intrebare nu mai posta laude pentru tine. Daca imi ziceai o metodele folosite mai ziceam. Tu nu faci decat sa te,, dai mare in apa mica"...

| Ionut_Lucian_Bratu_1995 explică (pentru JohnnyBi):

Ok. Mersi o sa caut.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Ionut_Lucian_Bratu_1995):

Cum ziceam. e greu cu search pe youtube. daca stau sa iti descriu 50 de video-uri de pe youtube nu numai ca nu vei intelege nimic dat faptului ca 798 cuvinte nu fac cat un video, dar voi pierde ore scriind si tu citind degeaba. pe youtube e un nenea parc gabriel cocu are numele. de acolo ai recommended links spre alte canale. vezi, incerci. vei gasi ceva ce se potriveste personalitatii cainelui tau.

| viotedy a răspuns:

Doar un dresor poate.Pe tine nu te ia in serios dupa cate spui.

| Ionut_Lucian_Bratu_1995 explică (pentru viotedy):

Asa este. Are chef numai de joaca si nimic altceva. Initial am crezut ca odata cu varsta o sa se mai maturizeze. Face 1 an luna viitoare.

| Ionut_Lucian_Bratu_1995 explică:

Am crezut ca e mic si de aceea se comporta asa. Luna viitoare face 1 an