| ZaZa22 a întrebat:

acum 2 zile catelusa mea a nascut si ne putand tine toti 5 cateii 4 din ei i-am dat unui prieten caruia catelusia ia nascut toti catei morti probelma este ca catelul foloseste doar 2 mamele din 8 si 2 dintre cele 8 sau umflat cam urat si sunt rosi ce pot face un sfat? si inca ceva cand tremura cand ii este foarte cald ce poate fi si ce pot face

1 răspuns:
| roxanamaria54 a răspuns:

Deci... mameloanele se inrosesc din cauza ca, cateii trag tare de ele cand beau lapte... nu te speria. Tremura din cauza frigului si a fricii nu a caldurii.winking
Stiu din experienta si eu am o catea care a fatat de 3 ori.Recomandat ar fi daca vrei sa dai catei, sa ii dai de la o luna in colo cand mama lor nu o sa ii mai lase sa bea lapte si o sa inceapa sa manance. Sper ca te-am ajuatat!