| anonim_4396 a întrebat:

Bună
Am fost plecați câteva zile și am lăsat animăluțele (pisici, căței, iepuri, papagali ) acasă cu o doamna care să se ocupe de ei contra cost
Am ajuns acasă acum 5 zile totul părea normal i-am dat bani la doamna si a plecat când ma duc sa ma joc cu căței observ ca una avea sânge sub coada si când ma uit mai atenta să mor, avea o tăietura pe ea foarte lungă si adânca pielea smulsa de pe carne
Sun repede veterinarul vine se uita si zice ca nu o mai poate coase ca are deja 2-3 zile rana si sa o dam cu mibazon
In fine am sunat-o pe femeia aia si a zis ca s-a prins in gard si ca nu mi-a zis sa nu ne facem griji dar din cauza asta nu mai putem coase cățelușa si S-o dam doar cu crema
De 5 zile deja o dau si nu observ nicio schimbare, nu se lipește si miroase urat de tot si se vede ca o doare
Am tot sunat veterinarul dar degeaba ca zice ca alt ceva nu putem face in afara de crema
Niște sfaturi va rog
Este cățelușa lui mamaie si tine mult la ea ar fi trista sa nu reușim sa o facem bine
Poate ma puteți ajuta cu un sfat o îndrumare
Mulțumesc

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia catelul si du-l la alt veterinar, ca infectia aia care miroase urat, este deja avansata si cainele are nevoei de antibiotic injectabil, altfel moare.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc frumos
Asta voi face