| Anonim0310 a întrebat:

....am 2 cățeluși, ambii sunt frați și nu au mai mult de 2 luni, unul dintre ei nu îmi dau seama daca e bolnav sau așa e el... Simptome:
1 Incepe să mănânce foarte mult până începe să tremure si nu mai poate merge.
2 Daca îl mâncai in spatele capul la fel, incepe tremura și nu se mai poate tine pe picioare, pe lângă nu scoate absolut nici un sunet cum că îl doare.
3 Mănâncă foarte mult cu toate că e piele și os, in mare parte stă cu gura deschisă (am presupus că are ceva in gat dar nu da nici un semn).
4 Doar foarte mult, nu este deloc activ fata de fratele lui, nu face altceva decât să mănânce și să doarmă.
5 Pe deasupra suspectez că e orb pentru că decât ori îl strig o singura data chiar daca sunt in fața lui nu își dă seama unde sunt, trebuie sa îl strig până se ia după vocea mea.
Voi ce ziceți? Așa e el pentru că este foarte mic și o să îi treacă când o să mai crească sau e bolnav?

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Posibil ca tremuratu ala si gura deschisa sa fie de la o afectiune neurologica.
Du-l la medic, e pacat sa sufere asa.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa l duci la doctor.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Este egoist.Ar vrea sa mănânce el tot si se grăbește sa înfulece fara sa mestece. Firește ca organismul lui suferă din cauza asta. Pune-i de mâncare separat, si vezi daca se comporta la fel. De obicei animalele când sunt bolnave refuza sa mănânce. Poti consulta un veterinar.

| Rossa8807 a răspuns:

Eu spun ca cel mai bine e sa-l duci la un veterinar urgent