| Cartoş a întrebat:

Am ajuns acasa si cand m-am uitat in cusca porcusorului meu de guineea si era tot bagat sub talas.Murise.Vreau sa mentionez ca am gasit smocuri de par prin talas.Are cineva vreo idee de ce?

Răspuns Câştigător
| RoxanaDenisa a răspuns:

Porcusorii de guineea se tin cate 2 de acelasi sex in cusca (pentru a evita sa se imperecheze). Daca este unul singur, sunt foarte tristi si se inbolnavesc si chiar mor, cum este in cazul tau.
Imi pare rau, RIP!

4 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

sad
Poate avea raie, ca atunci le cade parul.
N-ai observat nimic ciudat la el in ultima vreme, cum ar fi par cazut in exces, agitatie si sunetele scoase de el mai puternice, care sa sugereze durerea?

| TheOneGirl a răspuns:

Poate ca avea micoza.ei isi ascund boala.nu te jucai cu el in fiecare zi ca sa observi ceva schimbat la el? si eu am purcel. a mea topaie de bucurie si guita, desi a avut micoza si inca mai are urme mici.

| Cartoş explică (pentru TheOneGirl):

Am fost la control si a zis ca are pielea foarte curata.O luam foarte des in brate, n-am observat nimic ciudat la ea, decat ca in ultimile zile cum a zis zaGhost, scotea niste sunete..totusi,ne gandeam ca ii e foame sau ca vrea sa o luam in brate :/

| traginmama a răspuns:

AHn1