| Anonim20001972 a întrebat:

Am cateva intrebari si nu stiu cum sa imi raspund.

Peste cateva saptamani plec la bunici mei pentru o luna. Dar am o problema..Am un animalut, pisica mai exact si din pacate nu am cui sa o las, deci va trebui sa o car dupa mine( nu ca ar fi o povara, o iubesc mult, dar nu cred ca este bine pentru ea). Bunici mei stau in Suceava iar eu un Constanta( e ceva de mers, nu?). Din pacate nu am masina personala, deci va trebui sa iau autocarul. sad

Intrebari : 1) Cum pot sa ii fac drumul cat de cat linistit? Pentru ca este prima data cand o scot din casa si nu e mica, e maricica.

2) Sunt multe ore de stat in cusca ei... dar credeti ca o poate afecta si pe ea. Am auzit ca o poate afecta phihic e adevarat? Daca da ce pot sa fac sa evit asta?

3) Cum pot s-o fac sa taca daca miauna in truna? Nu de alta dar ea miauna din orce.

4) Pisica mea este foarte sperioasa asa de felul ei. Se sperie si de un fluturas de noapte( uneori ma intreb daca e pisica ori iepuras?!) Imi puteti spune (daca stiiti) cum va reactiona pentru a nu avea surprize neplacute. Nu vreau sa deranjez pe nimeni din acel autocar si mai ales pe sofer.

5) Ce trebuie sa am la mine? pentru pisica.

HELP! Ce sa fac?

P.S. Multumesc pentru rabdare!

FUNDITTA GARANTAT! Pentru cel mai complex si de ajutor raspuns! happy

Răspuns Câştigător
| AnnaaaMaria a răspuns:

Cel mai bine e să o iei cu tine, nu să o lași în grija altcuiva care să-i dea mâncare cu porția, să ducă lipsă de supraviețuire în lipsa ta(așa am pățit eu)
1.ca să îi faci drumul mai liniștit, dă-i ceva cu care să se joace. Pisicile mele sunt înnebunite după ațălaughing. Cumpără-i un ghem micuț cu care să se joace
2.nu cred că o afectează. În general, pisicile sunt leneșe, le place să fie alintate, așa lenevește și ea câteva orelaughing
3. dacă miaună, mângâi-o continuu după cap și o să înceapă să toarcă
4.să nu îți cerți niciodată pisica pentru că ea înțelege, încearcă să vorbești cu ea și să îi spui înainte că plecați la drum lung(da, eu fac asta și nu, nu sunt nebună, dar iubesc animalele)
5.păi să ai mâncare pentru ea și cum am mai spus, ceva cu care să se joacehappy merge și un ghemotoc mic de hârtie. Ai grijă de pisicuța ta happy

| Anonim20001972 explică (pentru AnnaaaMaria):

Dar mai am o intrebare, daca se poate?
E drum lung si cum poate sa-si faca nevoile(sigur va avea nevoie)
Multumesc!

| AnnaaaMaria a răspuns (pentru Anonim20001972):

Aici nu prea știu ce să zic...e o idee bună ce a zis cineva mai sus, să pui o folie iar după ce și-a făcut nevoile să o iei de acolo

| Aciu_Denisa_1995 a răspuns (pentru Anonim20001972):

Pai am scris si sus,, pune-i ceva jos adica na cum ar fi folie"
sau na ce ai la indemana
si in caz de sti tu mirosuri neplacute happy (se mai intampla)i-a si un parfum cu tine

| Aciu_Denisa_1995 a răspuns (pentru Anonim20001972):

Cum am spus si sus poti sa ii pui o folie sau ce ai la indemana si pentru mirosurile neplacute ia si un parfum cu tine.
Daca este agitata i-ai o jucarie sau ceva
in general pisicile adora sa se joace
sper sa iti fiu de folos :*

9 răspunsuri:
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Lasa cheia la un prieten. Daca-i lasi mancare, apa si suficient nisip in litiera, pisica rezista singura si 1 saptamana. Doar ca-ti mai lasa cate o surpriza pe covor...

| Anonim20001972 explică (pentru Lucian_Magnus_1980):

Eu nu stau o saptamana, ci o luna si un pic.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns (pentru Anonim20001972):

Lasa la cineva cheia, si sa mearga macar de 2 ori pe saptamana sa curetze jegul si sa-i schimbe apa. O luna e mult. Poate da mata in depresie... happy

| Tyna_Maria_1990 a răspuns:

Chiar nu ai la cine sa o lasi?
La o prietena, o vecina.
Si in autocar nu stiu daca ai voie cu animale.
Poate trebuie sa ii iei o cusca speciala..cred ca sti cum arata.
Oricum Succes!

| Aciu_Denisa_1995 a răspuns:

Poti sa ii iei o pastila pentru ca sa adoarma
si trebuie sa ai neaparat apa si mancare
si pentru problema cu surprizele pune-i ceva jos adica na cum ar fi folie