| Pufy12 a întrebat:

Am nevoie de un raspuns cat mai concret inainte de a merge la doctorul veterinar sa ma lamureasca el as vrea sa vad si parerea voastra. Am o catelusa bichon si un mascul bichon iar in momentul cand aceasta este in acea perioada de fertilitate catelul nu ii da atentie si am mai incercat si la alt catel si la fel ambii nu i-au oferit atentie. Dar ea era 100% in calduri datorita simptomelor pe care le arata. Apoi la al doilea catel era o perioada cad ea ii oferea atentie iar el nu iar alta perioada cand masculul oferea atentie iar femela era agresiva. Am mai avut caini si cazul asta nu l-am intalnit niciodata. Pun aceasta intrebare pentru speranta ca poate este cineva care stie despre ce vorbesc si poate sa imi ofere un raspuns. Si catelusa respectiva nu s-a putut imperechea niciodata datorita acestor probleme si are 3 ani. Oricum am sa ma sfatuiesc si cu un doctor veterinar dar inainte de asta nu e rau sa aud si alte pareri ???? Multumesc!????

1 răspuns:
| And4eisis77 a răspuns:

Eu cred ca nu e buna cateaua.Se mai gasesc cauzuri din astea si la iepuri gaini etc Si mie mi s-a intamplat ca sa nu fie cateaua in calduri si sa fie doar catelul numai ca s-a rezolvat dupa ceva timp.Cand cateaua nu e in calduri sau e gravida ea devine agresiva in fata cateilor.Eu zic sa o consulti si sa i zici medicului.Eu sincer nu am asa experienta ca sa ti zic clar.