| cosmin777 a întrebat:

am o intrebare!
Eu am o pisica femela care are 2 pui, pe toti ii indragesc!
Dar acum, pisica mea va naste alti pui, asa cred...
Ce sa fac acum, caci de lasat toti acasa nu pot, daca ii las pe puii astia si ii vand puii care se vor naste mi-ar parea rau si e posibil sa plece si pisica mea, pe care o iubesc mult! Sau sa ii fac sa plece pe astia care sunt nascuti deja, care sunt destul de mari adica cred ca are aproape 1 an, ii iubesc mult si pe astia!

Ce se va intampla? Exista posibiliatea ca puii de 1 an sa ii izgoneasca pe astia care se vor naste sau exista posibilitatea ca batrana sa ii izgoneasca pe puii de 1 an?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Mama s-ar putea sa alunge puii vechi, sau sa nu ii vrea pe langa ea cand sunt ceilalti mici ( asa isi protejeza mama puii).
Si mai exista o posibilitate, ca fratii mai mari sa nu accepte puii mai mici si sa ii bata uneori, mai ales la mancare.

| cosmin777 explică (pentru LaLaura):

Multumesc pentru raspuns dar nu pot sa-i tin pe toti...

| LaLaura a răspuns (pentru cosmin777):

Trebuia sa sterilizezi pisica.

3 răspunsuri:
| AlmaTheAmstaff a răspuns:

Trebuia sa o sterilizezi totusi.