| yusufGbj a întrebat:

am o intrebare, mi-am luat un papagal nimfa si astazi cand am bagat mana in colivie si am vrut sa il mangai ma trezesc ca ii sangereaza aripa dreapta. Nu stiu ce sa fac, sper sa nu moara, ce sa fac sa o duc la veterinar? Uitati o poza cu el https://m.mediafire.com/view/mb3cbcswsfmay32

Răspuns Câştigător
| Andreea2203 a răspuns:

Bună! Și eu am o nimfă și am pățit cam aceelași lucru acum câțiva ani. Trebuie să mergi cu animăluțul la veterinar ca acesta să vindece rana ca nu cumva să se infecteze. Bine ar fi nici să nu atingi locul respectiv ca să nu pui microbi de pe degetele tale pe aripa animăluțului. Părerea mea e să mergi cât mai rapid la doctorul veterinar și până ajungi dă cu puțin spirt pe un bețișor de urechi și tapotează ușor pe locul ranei ca să nu lase microbii să infecteze rana.