| skilletski a întrebat:

Am o problema cu un pui de pasare. Nu stiu exact de ce este. Cred ca este de Graur sau de Vrabie. L-am gasit la mine in casa (este in contructi), erau 5 pui, i-am lasat in pace, dar am observat ca 3 au murit. Mi-am dat seama ca au murit de foame. Au mai ramas 2, dar unul a murit. A mai ramas numai unul, dar cred ca este orb la un ochi. L-am luat (cu tot cu cuib) si l-am adus acasa. Nu prea stiu cum sa il ingrijesc ca sa supravietuiasca. Este destul de vioi si aproape are puf peste tot (cand l-am gasit nu avea deloc). Il hranesc cu miezi de paine cu apa si observ ca manca. Ce as putea face?
Accept ajutor si prin skype: skillet skiu

Răspuns Câştigător
| Henriette1165 a răspuns:

Daca il indragesti si vreai sa-l cresti, iti recomand sa-l duci la veterinar si o sa te sfatuiasa in ceea ce priveste cresterea llui ca doar nu o sa supravietuiasca mereu cu paine si apa.

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Ce sa faci? Pai creste-l daca tot nu l-ai lasat sa moara...
Sa-i dai sa manance si cereale, muste, rame ca atunci cand va creste si va pleca dela tine sa stie sa se descurce!