| skilletski a întrebat:

Am o problema cu un pui de pasare. Nu stiu exact de ce este. Cred ca este de Graur sau de Vrabie. L-am gasit la mine in casa (este in contructi), erau 5 pui, i-am lasat in pace, dar am observat ca 3 au murit. Mi-am dat seama ca au murit de foame. Au mai ramas 2, dar unul a murit. A mai ramas numai unul, dar cred ca este orb la un ochi. L-am luat (cu tot cu cuib) si l-am adus acasa. Nu prea stiu cum sa il ingrijesc ca sa supravietuiasca. Este destul de vioi si aproape are puf peste tot (cand l-am gasit nu avea deloc). Il hranesc cu miezi de paine cu apa si observ ca manca. Ce as putea face?

2 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Paine nu! Malai cu putina apa. Puiul va creste!

| MiHaYBastanu a răspuns:

Dupa parerea mea, hraneste-l pana va creste mare si va putea zbura, si daca este orb nu ai ce sa ii faci doar sa te duci cu el la veterinar... dar nu te cunosc si nu stiu daca vrei sa pierzi niste bani pe ceva ce nu este al tau...dar vezi si tu hraneste-l si daca chiar este sprinten si vioi s-ar putea sa nu ai nici o problema cu el!