| BadB0Y19 a întrebat:

Am un caine de vreo 1-2 luni e mai grasut si cand ma joc cu el incepe sa ma muste, sare in sus pe mine.Cum as putea sa il dezvat sa nu mai muste sa se joace fara muscaturi.Cand il iau in brate se agita. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| ItsAnne a răspuns:

Este micuț, iar câinii micuți simt nevoia să roadă ceva, pentru că le cresc dinții. dă-i o jucărie mai veche sau o minge, orice ar avea voie să roadă, iar rezultatele vor veni de la sine. și da, știu cum a sunat asta.
normal că se agită, este mic și are o groază de energie. lasă-l să alerge peste tot și chiar scoate-l des la plimbare, pentru că mișcarea îi face bine. poate mai și slăbește, cu ocazia asta.
Have a nice day!

| BadB0Y19 explică (pentru ItsAnne):

Ok, mersi! Ai dreptate se plimba toata ziua prin curte si daca incep si eu sa alerg incepe si el sa alerge cu mine.

3 răspunsuri:
| MonstruletulDinBomboaneExpirate a răspuns:

Du-l la dresaj, la un petshop sau la un veterinar.

| MonstruletulDinBomboaneExpirate a răspuns:

Probabil are colici. Incearca sa ii dai niste pastile