| andrei733 a întrebat:

am un perus de 1 an si nu stiu daca trebuie sa ii iau o prietena va rog spuneti-mi daca trebuie neaparat cel mai bun raspuns funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Bobo! Daca ii iei partenera fi sigur ca pe perus nu o sa-l mai scoti din clivie, nu o sa mai poti sa-l ti in mana sau sa-l inveti sa vorbeasca, odata ce are o partenera se salaticeste. Eu iti recomand sa nu-i iei o partenera, cunosc pe cineva care are un perus de 7 ani si nici odata nu ia luat o partenera si perusul e tare atasat de acea persoana vorbeste si foarte bine! Partenera nu e obligatorie numai daca vrei tu, Eu am avut multi papagali si nici unul nu a avut partenera, si nu au patit nimic numai ca a trebuit sa-i dau, nu prea mai aveam timp pentru ei si acum au ajuns pe maini buna. Ultimul meu papagal, un Micul Alexander, a ajuns intr-un loc foarte bun si l-am tinut 2 ani jumate. S-a acomodat tare mult de mine, eu eram singura pe care nu ciupea. Dupa ce ne ciupea zicea: Nu ciupii! Era tare haios. Cu perusul tau nu uita sa vorbesti cu el si sa-l scoti din colivie, sa te acupi de el! Papa! Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Păi ar trebui să-i cumperi o parteneră.

| someonelikeu a răspuns:

Nu ai lua daca partenera ar pati ceva el ar muri dupa
sau exista posibilitatea sa nu se inteleaga si sa se bata
mai bine ai cumperi o jucarioara eu i am luat si toata ziua o pupa si se joaca cu ea si vorbeste.