| wizopo2 a întrebat:

Azi mi-a murit cainele. Avea o infectie. Plang intruna cu spasme si nu ma pot opri. Cum pot trece peste asta?

Răspuns Câştigător
| AleandraIleana98 a răspuns:

Te inteleg perfect.Si eu eram asa acum o luna cand ambii mei catei au fost otraviti.Am pus si eu o intrebare aproape identica cu a ta si am primit niste raspunsuri destul de utile.
Uite:http://www.tpu.ro/......plat-deci/
Imi pare sincer rau, stiu cum e si te-as sfatui sa iti iei altul.Stiu ca nimeni nu il poate inlocui pe cel care s-a dus dar o stiu din proprie experienta ca unul nou te-ar ajuta sa treci peste.Eu in primele zilele dupa ce nu am mai avut catei plangeam non-stop si parca oriunde ma uitam ii vedeam numai pe ei:((. Sase nopti la rand numai pe ei i-am visat, dar acum am inceput sa ma obisnuiesc cu ideea ca ei sunt undeva acolo sus si ma privesc(chiar daca pare penibila pe mine ma face sa ma simt bine si asta e tot ce conteaza, nu?). Acum am altul, de asta te-as sfatui sa iti ei si tu altul, si de fiecare data cand ma uit la el parca ii vad pe cei doi.Crede-am timpul le va rezolva pe toate, trebuie sa ai rabdare, si gandeste-te ca undeva, acolo sus, el te priveste si vrea sa fi puternic.

11 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Si mie mi-a murit pisica acum vreo 3 zile, am plans intruna. Acum mi se pare ca parca o vad, o aud, ma gandesc mereu la ea, vreau sa o strang in brate, nu stiu ce sa mai fac. mai am o pisica se tine mereu dupa mine, daca ma apuca plansul vine la mine. ma gandesc ca a trait binisor, am iubit-o, i-am facut toate poftele, si decat sa se mai chinuie mai bine s-a dus in raiul animalelor si ii e bine acolo...

| DaftPunk a răspuns:

I-ati alt caine care semana cu el pentru ati trece din dor.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu poti trece asa usor. Depinde si cat a reprezentat pentru tine acel sufletel. Si eu am avut un catelus care a murit (strivit de autobuz), dar încă ii simt lăbuțele pășind prin casă... Offf, e greu, m-ai ales daca ai fost atasat de el, cum am fost eu. Îți iei altul, cat de cat asemanator, dar ca ala, nu vei gasi. Degeaba va semana la chip, dar comportamentul va fi atat de diferit....Insă il vei iubi, sunt sigură, inima e mare, poate cuprinde multă iubire. Numai sa-ti doresti să i-o oferi!

| SadBoyForever a răspuns:

Si mie mi-a murit azi porcusorul de guineea crying cum fac sa depasesc momentul mai repede il aveam din 2006 nu imi pot reveni cum poti uita un animal de companie pe care l-ai iubit enorm oare?

| Exxtremus a răspuns:

Cumparat-i un alt caine si nu te mai gandi. Gandestet-e ca nu a suferit mult si...cryingImi pare rau de el si mie mi-a murit unul mic a fost otravit de prostul de Mironicacrying

| LiliJB a răspuns:

Sunt sigura ca e greu sa treci peste.
Da o petrecere
plimbate cu prietenii
uitete la un film
nu te mai gandi la el
umbla pe calculator
uitete prin lucrurile tale (noi, vechi)
asculta muzica.Asta ma binedispune mereu.

| andreydanyel99 a răspuns:

Incearca sa nu te gandesti la el si fa alte chestii am avut un motan alb cu pete negre si a fost otravita de catre o vecina si eu am suferit mult dupa el dar asta e toti avem un sfarsit si apropo daca l-ai luat de la un vecin sau de la cineva din apropiere inseamna ca ia parut rau dupa el

| AndraBlue14 a răspuns:

Si mie mi-a murit, un pisoias un varsta de 4 luni, acuum 2 saptamani.Era unic, diferit de celelalte pisici pe care le-am avut.Mie mi-a mai ramas o pisica dar nu o poate inlocui pe cealalta desi e mama ei laughing. Am plans 4 zile in continuu, a da, si era sa uit, sper sa nu para penibil, dar l-am ingropat in curte [era motan] si ma simt mai bine.Am plans 4 zile dar am incetat cand am inceput sa ies mai mult cu prietenii, sa ma distrag sad Am stat mai, ult pe calculator, am citit happy Sper sa treci peste asta, imi pare ft rau :*

| jimmyhoffa a răspuns:

Fă și tu ca Michael Jackson.

| wizopo2 explică (pentru jimmyhoffa):

Trebuia sa se gaseasca un "destept" si aici.