| Mihailescu_Valeriu_1953 a întrebat:

Cum apreciati dorinta acestui inconstient-desaxatmental :?

acum 3 ore | AqCoX a întrebat:
Salut TPU! Vreau si eu un link de unde pot cumpara pui de lup SALBATIC. Va rog sa fiti seriosi si fara glume care nu isi iau rostul. Spre atentia cautarii si ofertelor: nu ma intereseaza pretul sau distanta ( referinduma in tara, in Romania )

Răspuns Câştigător
| FanulMeu a răspuns:

In loc sa il iei in gluma si poate sa il insulti ar fi trebuit sa ii explici ca lupi salbatici sunt foarte greu de dresat si chiar si dresati nu pot fi stapaniti, si mai ales ca iti trebuie acte sa cresti un lup si conditii si ca e ilegal sa iei un animal salbatic din padure si sa il cresti la curte.

| Mihailescu_Valeriu_1953 explică (pentru FanulMeu):

I-am explicat in putine cuvinte; dar in maniera in care doar un om intelept ar fi priceput; el este si incapatanat si cu fumuri de baiat de dorobanti

| FanulMeu a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Atunci lasa-l in plata domnului, sper doar sa nu il vad la stiri ca a omorat un animal asa frumos.

| Mihailescu_Valeriu_1953 explică (pentru FanulMeu):

M-as dori ca acest om sa mearga in salbaticie si sa fie adoptat de o haita de lupi. mi-as dori sa-i ascult povestile dupa ce se v-a intoarce la lumea civilizata si sa-l vad cu lacrimi in ochi cum povesteste despre lacrimile din ochii lupilor, din momentul in care el paraseste haita si le cunoaste tainele.
pentru asta insist sa il fac sa renunte, sau sa moara ca un prost

| FanulMeu a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Nu te lasa nimeni sa cresti un lup fie el si pui e periculos si pentru propietar si pentru populatie, sunt de acord cu tine ca ar trebui sa renunte, dar din pacate poate obtine informati si din alte surse nu doar de pe TPU, si genul asta de oameni nu asculta pana nu e cel putin muscat daca nu omorat de un lup.
Fata de un caine daca lupul simte ca esti slab sau te vede cu o rana deschisa esti pa pa.

| Mihailescu_Valeriu_1953 explică (pentru FanulMeu):

Sper sa il vad la stiri cu filmari proprii si cu regretul ca nu poate fi curat-sufleteste ca acee nobile animale

| Mihailescu_Valeriu_1953 explică (pentru FanulMeu):

Wow! gresesti putintel. nu spun mai multe din motive pe care sper sa le intelegi; dar ai dretate 99%

| FanulMeu a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Cu ce am gresit?

8 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Eu in lovul tau nu l-as baga in seama, lasa-l sa faca ce vrea nu e vuna ta ci e vina adminilor de pe TPU deoarece nu au sters aceasta intrebare