| Adrian_Costin_1999 a întrebat:

Daca ii dai tuica unei gaini sunt sanse sa moara sau o sa isi revina? Stiu ca e cam ciudata intrebarea dar sunt curios. laughing))))

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Devine mai fragedă.

| PainTech a răspuns:

Asta imi aduce aminte de o chestie pe care o spunea bunica :
Cica a auzit o femeie care a facut tuica si a dat bostina la rate. Ratele au lesit toate si femeia aceea s-a gandit ca-s moarte. Asa ca le-a jupuit toti fulgii sa faca perne. Ratele le-a aruncat de malul garlii.

Seara ce sa vezi? Un grup de gaste chele venind spre casa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PainTech):

Ha, ha! XD
Ceva de genul a făcut și bunica mea, tot cu rațele. Efectiv s-a confruntat cu fenomenul rațelor bețive. N-a ajuns să le jupoaie, dar nici mult nu mai avea.

| Ineys a răspuns:

Se face manga. Ii dai niste zeama de varza dupa si-si revine. Dar vezi ca daca-i mananci ouale o sa aiba alcool si o sa te imbeti si tu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ineys):

Sa nu fie cocos si sa-i manance ouale, ca se imbata si mai tare laughing

| Panamax a răspuns:

Tuica nu o sa bea.
Dar stiu ca cineva a dat visine de la visinata la rate, Si toate au lesinat.

| ziftode a răspuns:

"ii dai tuica"
asta variaza de la o picatura (in mancare, presupun)
pana la ii bagi pe gat cu intubare vreo doua butoaie de tuica, fiecare de 50ori mai mari decat gaina

prea vaga intrebarea, SORRY ^^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-si revina din ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va cloci un ou de aur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A făcut bunica odată țuică la căzan, așa tradițional, ca la țară, și a aruncat boasca (sau cum s-o numi) în grădină. Și rațele lipa, lipa, lipa au gustat-o și au intrat într-o stare de ebrietate/amețeală/leșin... S-au bălăngănit mai mult decât era normal și cred că au intrat în comă alcoolică, păreau leșinate, chiar moarte. Dar a doua zi, mai spre seară, și-au revenit.

Știu că într-o primăvară a comis-o și mama mea. A cumpărat niște pui de găină și a decis să-i împreune cu cei pe care îi scosese cloța de curând. Însă mama găină era cam agresivă, că doar făcea diferența dintre odraslele sale și veneticii ăia. Mama s-a gândit să-i împarfumeze pe toți, să nu facă găina diferența de miros. A folosit un spray dintr-ăla de „pericol explozie" și i-a drogat efectiv. Nu mai știau să meargă și dădeau continuu din cap, așa cum fac unii la concertele rock.

De aici poți trage și tu concluziile. Rațele s-au trezit din beție, dar puișorii au murit. Și găina la fel. Își smulgea penele. Ori a intrat într-un soi de depresie, precum câinii care își mănâncă din coadă, ori a fost afectată și ea de parfumul ăla. Ai grijă ce faci cu țuica. Eu nu recomand să experimentezi.

| TeoCata1804 a răspuns:

De ce vrei sa ii dai tuica? Vrei sa fi sigur ca nu simte durerea cand o decapitezi?