| LittleFriend a întrebat:

De curând am văzut o rasă de câini foarte frumoși și de mult mi-am dorit un câine, dar mama mea nu a fost de acord. După ce i-am arătat rasa aceasta ea mi-a spus că dacă găsesc un astfel de cățel mi-l ia, deoarece i-a plăcut enorm de mult.
Aici este o poză cu rasa respectivă: http://cdn.pedigreedatabase.com/dogbreeds/appenzeller_se nnenhunde.jpg
De unde aș putea achiziționa un astfel de câine din România la un preț rezonabil? :)

Răspuns Câştigător
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Appenzeller Sennenhund nu cred ca o sa gasesti in Romania, in general, nicaieri nu prea gasesti, multi il confunda, la prima vede, cu o corcitura intre rottweiler si alta rasa, dar este o rasa cu origine din Elvetia. Eu ti-as sugera un rottweiler, sunt foarte iubitori si gasesti cam pe la toate preturile.

| LittleFriend explică (pentru MineIsLikeABridge):

Mă gândeam că nu am unde să găsesc în România deoarece este o rasă destul de rară, dar am zis totuși să întreb. happy O să încerc să îmi conving mama în legătură cu Rottweiler-ul, nu văd cu ce ar deranja-o. big grin Mersi.

3 răspunsuri:
| DenissaRoxana a răspuns:

Buna
In Romania nu exista aceasta rasa, dar am auzit de o canisa in Canada care creste aceasta rasa. Dar ar fi prea stresant pentru pui daca l-ai aduce pana in Romania..in general cainii se adc din alte tari pentru expo (concursuri), nu ca pet (animal dr companie).
Dar iti poti cumpara un ciobanesc de berna sau un rottweiler.

| DiamantulNegru a răspuns:

Pe site-urile Olx sau Tocmai.ro