| LuckyDuck a întrebat:

de forte mult timp imi dorec un caine de talie mica si tot ce caut pe internet imi dau foarte scumpe sau din zone indepartate.As vrea un caine Bichon, Beagle, Cavaler King Spaniels sau niste caini de talie mica usor de dresat si cuminti cu copii
Cainele sa fie din Deva/Hunedoara/Arad ceva aproape si sa fie pui in primul rand si ieftin in jur de 150 euro
Va rog urgent!
(Scuze categoria)

Răspuns Câştigător
| cainirasapura a răspuns:

Tinand cont ca un catel il cumperi pentru 12-14 ani si decat sa risti sa iei o corcitura bolnava, mai bine mai astepti un an (strangi si suma necesara, te decizi si asupra rasei, cauti si canise autorizare care iti vor vinde numai pui cu pedigree astfel ai siguranta ca ti-ai cumparat catelul din rasa pe care ti-o doresti). Daca o corcitura de bichon costa intre 150-300 euro(la inmultitori si samsari), un bichon,, autentic cu pedigree,, costa in jur de 400-500 euro.Beagle cu pedigree este ceva mai ieftin (250-300 euro). Uite aici o canisa: http://beagle.ro/

7 răspunsuri:
| florentina_9904 a răspuns:

Buna poti cauta mai usor sa adopti nutrebuie sa mai dai bani

| karsivan a răspuns:

Suna la cabinetele veterinare din zona ta, unii proprietari lasa anunturi cand au pui de vanzare, de multe ori sunt dati si fara bani numai sa fie stapanul bun, poti avea succes.

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Am eu un cooker spaniel mort de foame. Il dau gratis prin Posta rapida.

| nikoletanicko a răspuns:

Am eu bichon de vanzare la 250 lei si cum tu te gandesti la 100 euro poti veni pana in Iasi si il iei

| LuckyDuck explică (pentru nikoletanicko):

Ce varsta are?

| nikoletanicko a răspuns (pentru LuckyDuck):

6 saptamani

| nikoletanicko a răspuns (pentru nikoletanicko):

Il las si mai ieftin