| Soare_Diana_1986 a întrebat:

În urmă cu ceva timp am găsit un pui de cățel pe stradă. La luat acasă și era foarte fericit. Era foarte activ și nu stătea locului un moment ceea ce mă bucură. Acum nici o săptămână am descoperit că are parvoviroză. Am chemat veterinarul l-a luat la cabinet și după două zile a spus că este foarte bine. Nu scăpase de boală dar Dădea semne bune. Acum am chemat din nou veterinarul deoarece nu mai mananca și abia de mai stă în picioare.
Intrebarea mea pentru voi este Dacă ați avut animale cu această boală și dacă au scăpat, cum?

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E o boală infecțioasă cu o rată mare de mortalitate. Doar o minune l-ar putea ajuta să supraviețuiască (dacă într-adevăr, are parvoviroză). Sănătate micuțului!
PS Trebuia să-l fi vaccinat imediat ce l-ai găsit, dacă ai avut în plan să-l păstrezi. Nu s-ar mai fi ajuns aici... sad

| gelu1970 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa scapi urgent de veterinar si tot asa de urgent sa mergi cu catelul la un veterinar adevarat.

| En3Rgi a răspuns:

Mergi cu el la un doctor serios daca te intereseaza viata cainelui.