| Alin_Badea_1999 a întrebat:

M-am apucat de sala de ceva timp si sunt foarte slab. Intrebarea mea este, : ar trebui sa ma ingraș si apoi sa merg la sala sau pot manca calorii apoi peste 1 ora sa le ard?
Sper ca ati inteles daca nu cititi mai jos
1) Sa mananc si sa nu merg la sala pana nu ma ingraș?
2) Sa mananc, apoi peste 1-2 ore sa merg la sala?

Răspuns Câştigător
| Doja a răspuns:

Cresterea vine in timp. Ca sa cresti cum trebuie trebuie sa ai 2-300 kcal in timp ce mergi la sala. Daca doar te ingrasi nu rezolvi nimic.

Cu cat ai mai multa grasime in corp scade testosteronul si sinteza de proteine. deci du-te acum la sala, mananca la surplus caloric, fii perseverent si ai rabdare.

2 răspunsuri:
| Mikis32 a răspuns:

Eu fac sala de 2 ani deja. Timp de 2 ani m-am îngrășat cu 20 de kg.Nu prea observ ca am crescut extrem de mult in corp.Insa am crescut destul de mult in putere.Mancam apoi mergeam la sala.Ma antrenam mult.
Cea mai buna metoda este sa ții mâncatul și antrenamentul in echilibru.EU ZIC sa pornești acum cu sala, ca nu te îngrași in 4-5 luni.