| tigru18 a întrebat:

Pot să găsesc câinele pierdut dacă are microcip? Ex. Am pierdut câinele acum două luni dar a venit singur acasă după două zile. Dacă are microcip pot să-l localizez?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Microcipurile sunt citite cu ajutorul unui scaner special și oferă, cu ajutorul unei baze de date naționale (RECS), informațiile de contact ale stăpânului.

1 răspuns:
| ziftode a răspuns:

Lul, PE BUNE?!?
microcipul e o forma de identificare, NU GPS, daca vrei sa il localizezi asa, trebuia sa ii pun zgarda cu GPS

daca il gaseste cineva si se duce cu el la veterinar si e scanat, atunci POATE te contacteaza pe tine, daca ajunge la hingheri, atunci aia s-ar putea nici sa nu aiba cu ce sa il scaneze

bun venit in rrominica, unde omoratul cainilor e o afacere, si o metoda de a scarpina mancarimea SADICILOR!