| 0RASPUNS0 a întrebat:

Salut TPU, vara trecuta mi-am luat un câine de la bunici! Nu e de rasă! Știu ca nu contează rasa tot același suflet are dar nu știu ce sa fac! Ii dau de mâncare ma latră, vorbesc cu ea ma latră. Trec pe lângă cusca ma latră dar ma latră după ce trec nu înainte! Oare e turbată? Nu am bani de stat pe la veterinar vreau sa-mi descrieți niște simptome de turbare la cainii!

14 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" 0RASPUNS0:...vreau sa mi descrieți niște simptome de turbare la cainii!"

dacă tot VREI tu așa imperativ, vezi aici simptomele

https://www.pet.veterinarul.ro/index.php/rabia-turbarea

| Wr3nch a răspuns:

Da nu ai bani sa ii faci un examen de ce ti-ai luat? Ca ma gandesc ca vrei sa il si abandaonezi la buna vreme.

| 0RASPUNS0 explică (pentru Wr3nch):

Nu abandonez eu câini! În ce l mai rău caz îl duc în apoi la bunicii

| minrest a răspuns:

Turbarea la caini dureaza maximum 11 zile, si se termina cu moartea animalului. http://www.cabinetveterinariasi.ro/rabia-sau-turburea-la-caini/ Asa ca, nu are cum sa fie turbata de vara trecuta. Iar in cusca nu are cum sa fie muscata de o vulpe ca sa turbeze. E neincrezatoare, pentru ca a suferit mult; fii perseverent.

| Felys a răspuns:

Si eu am luat un caine care avea varsa de 8 luni si avea ura pe barbati, candva i-au facut rau. Timp de 3 luni l-a latrat pe sotul meu in casa fiind, nu il suporta deloc dar el i-a tot dat mancare in tot acest timp si culmea mancarea ii convenea.Acum este iubire maxima intre ei, sa vezi cat de tare se bucura cand vine el de la servici si cat de fericita e catelusa ca o baga in seama.Mancarea face minuni la un caine, continuia sa ii dai de mancare si crede-ma ca in curand o sa isi schimbe comportamentul agresiv fata de tine

| untu a răspuns:

Stai la casa, la curte?

| 0RASPUNS0 explică (pentru untu):

Curte

| untu a răspuns (pentru 0RASPUNS0):

Dupa ce ai luat de la bunicii tai, cainele trebuie sa se obisnuiasca mai intai cu prezenta ta si sa vorbeasca frumos cu el si sa dea apa si mancare, ca de asta latra ca nu te cunoaste prea bine!

| blairelovesmusic a răspuns:

Nu te cunoaste prea bine sau nu te place.

| TheStrategist a răspuns:

Încă nu te cunoaște, nu e turbată

| Strwberrs a răspuns:

Eu zic sa vinzi cainele acela. E clar ca n-are chef de relatie om-caine. sad

| 0RASPUNS0 explică (pentru Strwberrs):

Nu îl vând cine știe unde nimerește!
Îl țin eu! probabil o sa ne împrietenim

Răspuns utilizator avertizat