| Bell10 a întrebat:

Salut tuturor, Am un catel bichon maltez de 8 luni.L-am pRimit prin septembrie si s-a acomodat destul de bine cu toata familia dar are o problema, cand ramane singur acasa distruge tot isi face nevoile prin casa chiar daca inainte de plecare il plimb tot face se streseaza foarte mult. Roade usile papuci tot ce are in cale si nu ii apartine lui. Nu stiiu ce sa mai fac cu el sa stea cuminte si sa nu roada ce imi recomandati? ^.^

9 răspunsuri:
| Ramona000 a răspuns:

Iai un os tare si daca il vezi ca continua du-l unde a stricat si dai cu ziarul
p.s ziarul nu-l duare doar ca le e frica de fosnetul acestuia funda?

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Vezi ca nu e bine ce face.Are nevoie sa invete ca nu e bine ce face. Poate pentru ca se simte singur are nevoie sa isi consume energia cumva.Du-l la un dresaj sau invatal sa se joace cu o anumita jucarie a lui.Bafta (incearca si sa vorbesti cu un veterinar poate iti da niste sfaturi mai bune).

| Bell10 explică (pentru Pufoshenia):

Am incercat toate dar nimic nu funcioneaza, la dresaj nu l-am dus... Mersi ^.^

| DianaIsHere123 a răspuns:

Nu trebuie sa il bati cu ziarul(deocamdata).si eu am patit asa cu catelul meu... face asa pentru ca nu se poate desparti de tine(voi)..inca nu s-a acomodat cu casa si ii este urat sa stea singur...bafta!big grin big grin

| Bell10 explică (pentru DianaIsHere123):

Si cam pe la ce varsta o sa se potoleasca? pentru. ca parintii mei nu sunt de acord si dezastrul pe care il face sad

| DianaIsHere123 a răspuns (pentru Bell10):

Nu este vorba de varsta, ci de cat cat de bune cunoaste casa.ti-am mai spus ca el plange pentru ca nu va vede..se va acomoda el...happy happy happy. bafta!big grin

Răspuns utilizator avertizat
| IuliaRoxana a răspuns:

Si eu am un catelus dar e Caniche si are 2 ani jumate si nici al meu nu suporta sa stea singur acasa.Asa ca fa tot posibilul sa lasi pe cineva cu el

| SINCARA999 a răspuns:

Du-l la un dresor de caini