| PoneiuNostruPoneiuVostru a întrebat:

Salut tuturor, ce mai faceti, am primit o pisica de la unchiul meu ca cadou, ce mananca la sapte luni?

10 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Studiez medicina veterinara:
E maricica acum, deci este nevoie de mancare uscata sau conserva (pentru pisici Junioare).
Orice mancare speciala pentru pisici ii dai pana la varsta de un an trebuie sa fie pentru Juniori.
Whiskas Junior, Pedigree Junior, Friskies Junior.
De la 1 an incepi cu Mini Adult pana la 2 ani iar de la 2 ani incepi cu Adult.
Daca stai la bloc e nevoie si de o litiera si nisip.
Litiera - 10 - 12 lei
Nisip - 5-8 lei (5-10 kg).

Succes si O zi placuta! happy

| Shuka a răspuns:

Uite asa vine: "Sal all, c maifact, am primit am o pisica de la 1qul meu k cadou, c manank la sapte luni?"

| Anonymus123 a răspuns:

Eu i-am dat whiskas boabe uscate dar si mancare umeda funda?

| AnOnIm20202020 a răspuns:

Lapte,logic! happy happy happy happy happy

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru AnOnIm20202020):

Logic ca nu, ai putea traii doar din lapte?
+ La 7 luni e cam marisoara sa mai beie tot lapte.

| Chio9 a răspuns:

Caca dou ai primit-o... ce frumos.

| YouNoob a răspuns:

Trebuie sa aiba in permanenta un bol cu apa, bobite (hrana uscata) si cumpara-i pliculete din cand in cand cu hrana umeda.

| Slendăriț a răspuns:

Pai pisicutele mici mai beau lapte in general deci incearca sa ii dai mai des pana se face putin mai mare. Si dupa ii poti da carne si ce mai mananca pisicile mai mari.Sau poate iti da si sugestia un veterinar.

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru Slendăriț):

Pisicile de la 2 luni mananca hrana uscata sau conserva.
Cei sub 2 luni au envoie de lapte, daca nu matern, praf.