| Thelegend27 a întrebat:

Salut, urmeaza sa primesc un pui de pisica si nu prea stiu de ce are nevoie.As vrea sa stiu cam la ca varsta ar trebui invatata sa isi faca nevoile in ladita cu nisip, cum sa fac sa nu imi zgarie sa sa nu imi roada mobilierul sau alte lucruri de genul asta ( o sa stea la apartament), trebuie sa ii iau un loc special unde sa doarma sau sa ii pun o perina sau ceva?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Felys a răspuns:

Pisicile fac la nisip din instinct imediat cum vine in casa, tu doar trebuie sa ii arati ladita si va stii ea ce are de facut, cat priveste zgariatul va fi mai greu, tot instinctul o indeamna sa faca asta si ca sa nu iti zgarie ce ai prin casa poti sa ii tai varfurile unghiilor ca sa nu fie ascutite sa intepe.In ceea ce priveste dormitul vei vedea ca unde vei sta tu o sa vrea si ea sa stea, totusi nu e bine sa dormi cu ea in pat asa ca amenajaza-i un culcus chiar si dintr-o cutie de carton nu foare inalta si pui acolo ceva moale si trebuie sa se obisnuiasca

1 răspuns: