| T0X1kSkuLL a întrebat:

Va rog ajutati-ma. Am o femela din rasa Ciobanes German si are in jur de 2 ani. In fiecare duminica ii iau de la Cora gaturi de gaina,rata si oase de porc miel. In rest ii dau oase de la friptura sa u paine cu ciorba, orez, pilaf. De o saptamana am observat ca este cam slaba in jurul coapselor adica acolo unde se termina coastele in spate. Si am mai vazut ca ii curge putin sange din vagin. Are 2 ani dar nu a avut nici-o data pui. Va rog sa ma ajutati sunt disperat. Spuneti-mi de ce e slaba sau de ce ii curge sange sau ce sa ii fac sa se mai ingrase. Va rog sunt disperat. V-a dau FUNDA din toata inima va rog!

Răspuns Câştigător
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Ciobanestii germani sunt sensibili. In primul rand nu digera calumea oasele de gaina. Daca vrei sa-i omori, continua cu ceea ce faci. Grauntzele de la magazinele de specialitate contin toate proteinele, vitaminele si mineralele de care are nevoie un caine. Daca vrei sa-ti omori cainele, arunca-le resturile de la friptura de pui. E la mintea cocosului, chiar de cocosul a fost taiat. Acum cateva saptamani, unui tip i-a crapat ciobanescul german de 3 ani cu ocluzie intestinala. Si el il hranea cu ce ramanea de la masa...

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Felicitari! Ai devenit calaul propriului caine dandu-i oase de gaina (mai ales gaturi, care au oase mici si ascutite)!
Presupun ca nu ti-a trecut prin cap sa intrebi un veterinar ce NU ai voie sa-i dai cainelui sa manance.

| viotedy a răspuns:

E in calduri. Oasele de porc, cica nu-s bune.Gaturile sunt ok.Si mancare gatita e ok.

| Dodgge a răspuns:

Daca ti la ea nu mai sta si astepta raspuns ci du-te la un medic veterinar.

| Yleana a răspuns:

In primul rand, ii curge sange pentru ca este la menstruatiewinking
In al doilea rand, poate din acelasi motiv a si slabit. Ai putea sa o hranesti cu carne cu mai mult fier, pentru a-si reface mai repede sangele pierdut. Sau sa cauti mancare speciala pentru catei. Nici sdatul medicului veterinar nu ar fi rau!winking