| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati urgent! Ziua mea de nastere este pe 20 octombrie si imi doresc un catelus mic, anume pomeranianul. Eu sunt o fata responsabila si tata stie asta, invat bine dar. Problema e ca tata nu vrea sa imi ia deoarece atunci cand o sa fim plecati din ORAS sau TARA nu o sa avem cui sa il lasam. Bunica nu poate pentru ca e batrana, vecini in nici un caz, prieteni nu. Si. Nu am cu cine sa il las. Dar tata zice ca in vara ne mutam la vila dar o sa mi.l ia de ziua mea adica peste un an ' sad face ' si poate imi dati niste idei cui as putea sa las catelul sau sa imi ziceti ceva ca sa il conving. Ca la mare am vazut ca unii isi iau cainii la hotel si eu vreau unul mic nu mare. Pomeranian boo happy Sper sa imi fie de folos indrumarile dvstre!

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Il luati cu voi, la tara, la mare, peste tot.Nu e prea comod asta,trebuie sa pleci cu "casuta",vasul de mancare si cel de apa,graunte,perie dupa tine,mereu; poate ca tata are dreptate; daca il doresti neaparat,promite-i ca vei curata dupa el, fara sa-ti fie scarba sau sa refuzi, ca-i vei face baie, ca vei avea grija sa aiba mereu mancare si apa proaspata, ca vei fi atenta sa nu roada sau strice nimic in casa- cred ca-l vei convinge sa ti-l daruiasca.happy

3 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Exista pensiuni canine unde poti sa lasi catelul, dar daca sunt locuri unde poti sa-l iei de ce sa nu-l iei? Eu am stat 2 saptamani la tara si mi-am luat amstaff-ul, dar tu un pomeranian. Tot asa, cand am fost in vizita la cineva la curte, l-am luat cu mine.

| sbafbsvlisach a răspuns:

Pai daca parintii tai nu pot sa lase prietenilor lor catelusul atunci de ce nu vorbesti tu cu prietenii tai? Sigur ai cativa prieteni foarte buni care pot sa-l tina o perioada:3 Eu stiu ca daca as fi in situatia ta mi-as intreba prietenii daca pot sa-l tina o vreme! BAfta:*

| MalevolentGirl a răspuns (pentru sbafbsvlisach):

Pai eu m-am mutat la o alta scoala si e departe. Nu mai tin legatura cu ei ca toti sunt inselatori si rai :'(