| Tataru_Ionut_2001 a întrebat:

Salut you! Imi puteti da exemplu de o rasa de pisici care sa fie foarte activă și cu chef mult de joacă? Vreau o pisică care sa fie foarte plina de viata si care sa aiba chef de joacă cu alte pisici, care ar fi rasa cea mai apropiata pentru acest gen de pisici?

12 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Rasa SFINX cea mai placuta dintre pisici laughing

| Bizon95 a răspuns:

ORICE pisica uita si de mancare daca o pui sa alearga dupa un pointer laser, nu am vazut o singura pisica in viata mea care sa "ierte" asa ceva

| Yurisa a răspuns:

Alea de la adapost, superficialule

| Tataru_Ionut_2001 explică (pentru Yurisa):

Am si mata de la adăpost, si voiam să mai iau una, dar ma gândeam ca cele de rasă sunt mai active si mai jucause

| Yurisa a răspuns (pentru Tataru_Ionut_2001):

Am avut multe pisici la viata mea, stau la curte si am avut si de rase, si maidaneze, si tarcate, de toate laughing din experienta iti zic ca rasa nu prea are un aport in comportamentul animalului. E o chestie asa mai de fite. Se aplica si la caini

| Eireann a răspuns (pentru Yurisa):

Fiecare animal are proptia personalitate dar exista anumite trasaturi care au fost incurajate in cazul unei rase. Rotwaillerul e un caine de paza mult mai bun decat un setter de exemplu.

| Yurisa a răspuns (pentru Eireann):

Clar. Dar aici e voorba de pisici. Nu sunt asa mari diferentele intre ele. Nu exista pisici pentru diferite intrebuintari

| Denisa0954 a răspuns:

Rasele de pisici se diferențiază prin tipul de blană, talia, culori, nu prin comportament. Asta nu tine de rasă

| Alexandrionelu a răspuns:

Nu sunt iubitor de feline, dar am văzut la cineva o pisica "Savanah" este incredibilă, cauta pe YouTube și vei înțelege de cewinking

| Tataru_Ionut_2001 explică (pentru Alexandrionelu):

Dar sunt si foarte scumpe sad

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Tataru_Ionut_2001):

Trebuia sa fie și un minus, nu?

| Valy_MJ_1993 a răspuns:

Cele de rasa sunt active dar au nevoie de multă atenție și îngrijire permanenta...mai bine una de la adapost, simpla...și nu trebuie sa ai grija ca de una de rasa! happy