| RatuscaCeaUrata a întrebat:

Salutare

Am 16 ani si 1.78, si am auzit ca daca te apuci de sala, iti va afecta cresterea in inaltime, insa, eu vreau sa cresc minim 1, 85 maxim 1, 90
Deci, sa mai astept sa cresc, sau sa ma apuc de sala, sunt intr-o dilema foarte mare sincerlaughing

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Te duci cat mai repede la medicul endocrinolog si vezi daca esti in parametrii si ceri un tratament cu hormoni somatotropi. Esti cam in ultima perioada din viata ta cand un asemenea tratament ar putea avea efect.

| Raduuu95 a răspuns:

Astea sunt niste prostii. Sala te poate oprii din crestere, dar facuta la un nivel inalt. Daca vei face sala de 2-3-4 ori pe saptamana, nu iti va oprii nimic. Succes