| domnudan a întrebat:

Am 17 ani si doresc sa ma apuc sa fac sala ei bine multe persoane mi-au spus ca acest lucru imi poate opri cresterea in inaltime ( nu sunt nici prea inalt 1.68 ). Deci daca fac sala mai cresc in inaltime? Sau sa mai astept pana cresc mai mare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Uite o idee mai buna: fa inot. big grin
Sau baschet, volei, sau hanbal. Dar inotul este cel mai bun.
Si dormi pe o suprafata tare, preferabil pe jos, pe un covor sau o patura mai groasa.
Daca faci inot ca lumea, adica mai bine ca lumea, ca lumea nu prea face... laughing Atunci nu iti va mai trebui nici o sala. :p
Apropo de sala, trebuie' sa stii ca nu toate exercitiile pe care le faci acolo iti incetinesc cresterea.

Răspuns utilizator avertizat