| Necunoscuta31 a întrebat:

Doresc sa imi cumpar un sarpe ca animal de companie, tin sa mentionez ca nu am mai avut grija de un sarpe pana acum! Imi puteti sugera ceva rase domestice de sarpe?

Răspuns Câştigător
| Laurari a răspuns:

Nu ti-as recomanda. Un sarpe traieste aproximativ 30 de ani, deci e un angajament destul de extensiv, si in plus, nu poate fi transportat in afara tarii. Daca pleci in alta tara, sarpele nu-l vei putea lua( si nu stiu cine s-ar angaja sa aiba grija de sarpele tau).
In alta ordine de idei, un sarpe are nevoie de un terariu incapator, lampe speciale de incalzire, mancare speciala etc. Iti spun din experienta, nu e o idee prea buna. Dar daca tu consideri ca e ok, succes.

1 răspuns:
| blaxy a răspuns:

Nu iti sugerez nici o rasa de sarpe.sarpele nu este domestic si nici nu a fost.este anormal sa tii asa animal acasa si in primul rand periculos pentru tine si membrii familiei.
pisica, cainele, hamster, papagal, - se socot animale de companie, pentru casa.