| TedyMou a întrebat:

Hey TPU,imi doresc foarte foarte mult un animal de companie, imi plac la nebunie animalele.Insa mama mea cu toate ca stie asta nu ma lasa sa imi iau unul.Am avut un catel care a murit bolnav,o testoasa pe care un prieten al tatalui meu ne-a lasat-o sa avem grija de ea pana vine el si el nu a mai venit sa o ia, insa acum 2 zile prietenul tatalui meu a venit sa o ia dupa ce a stat 4 ani la mine.Normal ca am suferit cumplit.Insa mama nu vrea sa imi ia alt animal pe motiv ca:daca pateste ceva suferi dupa el.Adevarat sufar dupa el, si dupa catelul meu am suferit insa nu pot sa stau fara un animal care sa fie alaturi de mine tot timpul. Vreau sa mentionez ca am un perus care are 9 ani,insa el este al familiei,ea mi l-a luat de ziua mea,insa as mai vrea un iepure,fiindca stiu ca pot avea grija de el. Tata este de acord, dar mama... sad Daca imi puteti oferi sfaturi le astept cu mare neradare.

Răspuns Câştigător
| MisFit20 a răspuns:

Urina de iepure degaja un miros cadaveric, sigur vrei un iepure, sunt ei draguti dar cand te gandesti la miros. Daca stai la curte e oke, fa-i anumite promisiuni mamei tale cum ca vei fi responsabil si vei avea grija de animalul tau, spune-i ca te simti singur si vrei un animalut. Toate cele bune.

1 răspuns:
| OoBunnyoO a răspuns:

Cu iepurele este mai complicat, deoarece urina miroase destul de nasol si nu ai cum sa il inveti sa faca intr-un anumit loc. Mai bine iti iei un hamster sau un porcusor de guineea. Il poti tine in cusca si nu o sa faca mizerie. Ii poti spune mamei tale ca nu il vei lasa prin casa, nu face mizerie si ca te vei ocupa singura de el.