| toma15 a întrebat:

In vara vreau sa imi gasesc un loc de munca la McDonald's dar part time de 8 ore mentionez ca am 16 ani.Intrebarile mele sunt:"1. Cele 8 ore se pot munci noaptea? si daca da intre ce ore "2.Trebuie dat interviu la part time? si daca da in ce consta interviul"?"3.Trebuie sa stiu vr.o limba anume?"Dau funda pentru cel mai bun raspuns care atinge cele 3 intrebari.Va Multumesc.

Răspuns Câştigător
| vRaz a răspuns:

Din cate stiu eu, in Romania e inchis la MD noaptea, ca pretutindeni (Londra e.g.). Trebuie dat un interviu, desigur, ca la orice job full sau part time. Interviul e simplu, cateva intrebari despre tine, daca ai ceva experienta anterioara, si cam atat. Sper ca te-am ajutat si, poti sa te pregatesti inainte prin ceva cercetare pe google. Daca ai nevoie de ajutor, lasa-mi un mesaj. Apropo, daca stii putina engleza, e perfect.

4 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

8 ore e full time. part time ar trebui sa fie 4-5 ore. din cate stiu eu angajeaza mereu astia, si angajeaza studenti, elevi.ar fi un avantaj sa stii engleza, franceza.nu cred ca trebuie interviu dar ar trebui sa te duci sa vorbesti la ei acolo.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cred ca recomandarea de a merge personal e cea mai buna.Cei de acolo-angajatii-te v-or indruma spre patron, cu care sa vorbesti direct.Fiind minor, s-ar putea sa-ti solicite acordul parintilor. Cert este ca legea nu permite lucrul pe timp de noapte sub 18 ani, adica intre orele 22-06.

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru Danut_Popa_1961):

Cunoasterea unei limbi straine depinde de locatia localului.In general se cere engleza la nivel de conversatie, pentru eventualii turisti straini.

| alecsalecs a răspuns:

Cel mai bun raspuns cred ca este al meu si sincer mai cred ca vei trebui sa mi dai fundita ok? Acum pe bune si serios! Te sfatuiesc ca cel mai bine este sa te duci tu frumusel si fara emotii la cel mai apropiat MD si sa pui acolo aceste intrebari! Ce zici nu crezi ca asa este cel mai bine pentru tine? eu asa cred acolo direct iti va raspunde la tot ce te intereseaza si asa este cel mai bine! OK?
sa mi spui ce ai facut!
SuCCeSS
fundita?