| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cam cat costa un pui de golden retriever cu pedigree, carnetel de sanatate, vaccinurile facute si deparazitare? As vrea sa-mi cumpar unul, parintii ma lasa dar am un apartament mic si stau si cu bunica iar ea nu vrea... Dar ma interesez cat costa si sper sa reusesc sa imi iau unul pentru ca imi doresc tare mult unul.

5 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Kiddo, ce zici tu acolo nu se poate. Daca parintii au pedigree, automat puii il primesc. Ori are doar unul din parinti pedigree, ori te-a mintit cineva.

Referitor la pret : Nu o sa gasesti un golden cu pedigree la 10 mil. Undeva la 500 euro probabil.
Iar eu una nu l-as recomanda pentru un apartament mic si cu atat mai putin in grija unui copil ( nu stiu cati ani ai ), din cauza ca e un caine mare, energic, care are nevoie de o "mana de fier".
E recomandat sa traiasca cu copii, dar pana acolo, are nevoie sa fie educat de o persoana cu mai multa autoritate. Iar ca timp acordat, ii trebuie cateva ore bune de alergat pe zi pentru a fi linistit in casa si pentru a creste armonios.

| `KiddO` a răspuns:

Pai, i dont get it! de ce nu iti iei fara pedigree? de ex. eu am gasit un golden de 2 ori mai ieftin ca unul cu pedigree. faza tare era ca cainele nu are actul aceala care atesta originalitatea cainelui tongue. dar el e rasa pura [parintii au pedigree]. deci mai bine iei unul fara si dai pana in 1000 lei, decat sa iei unul la 400-500 euro

| `KiddO` a răspuns:

Anca, nu-i asa. Trebuie sa te duci cu cainii nu stiu unde si sa le dea un act ceva. care costa niste bani happy. got it? [cainele meu nu are actu ala, da parinti lui au pedigree.] happy

| EllyFMS a răspuns:

In jur de 1000-1500 lei

| Goldie a răspuns:

Goldie cu pedigree :946 lei pr www.royalpet.ro