| Plushhh14 a întrebat:

Stie cineva cam cate luni au iepurasii vanduti la petshop? Cam o estimare asa in general. Va rog,

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Întreaba le pe fetele care vînd în petshop, ele stiu.

| Plushhh14 explică (pentru CristiDinBucuresti):

La petshop-ul din orasul meu am întrebat si nimeni nu stia, si intreb ca poate la alte magazine a mai cumaparat cineva si cam se stie o vârstă aproximativa cam la cat se aduc in pethsop, tinand cont ca pe iepurele meu l-am luat si inca era pui

| GalacticOtter a răspuns:

Nu se poate estima, in general nu se prea tine cont de varsta animalelor, dacă nu sunt pui, mai ales.Eu mi am cumparat un peruș, si i am întrebat pe cei de acolo câți ani are, ca sa stiu daca e tanar, sa nu moara intr-un an, si n au stiut sa imi spuna, deci...ti as recomanda sa cumperi animale de la crescători, nu de la pet shop