| A2003 a întrebat:

Stie cineva cum sa il conving pe tata sa ne luam caine?

2 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Stii ce dreptate are tata, cand nu vrea câinele? Câinele are nevoie de: timp, iubire, adapost, vaccinuri, spalat, ingrijit, plimbat altfel se deprima si moare. Cati ani ai? Ai toate astea pentru el? Tatal tau stie cum sta treaba si cu un suflet amarat nu-i de joaca! Numai bine!

| Xaya a răspuns:

Daca mai ai animale, demonstreaza-i ca ai grija de ele si ca la fel vei face si cu cainele. Ai grija! Daca ti-l ia si nu ai grija de el poate sa ti-l duca la adapost. De vaccinuri nici nu mai zic. Un caine la apartament mai ales este foarte greu de intretinut. De ce nu iti iei si tu un papagal sau un hamster? O pisica? Nu vrei sa stii cat de greu e sa ii faci baie, sa te joci cu el zilnic chiar daca ai teme, sa il plimbi. Ai nevoie de 2-3 ore libere zilnic sa ai grija de el... Nu iti recomand caine, sincer