| dydutszu a întrebat:

Oare cum sa il conving pe tata sa imi cumpere un caine? Cine stie?

Răspuns Câştigător
| rraiza24 a răspuns:

Spune-i totul despre cainele dorit arata-i imagini cu el si o-sa ti ia ca vede cat de interesat esti de acel caine si ca poate fi dresat sa il asjute

9 răspunsuri:
| georgiana a răspuns:

. te dai bine pe langa ellaughing

| Encore a răspuns:

Pune te in fund, dai din maini si din picioare, tipa, plangi, urla pana zice "bine ma ia-ti un caine" tongue.

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Pay spune-i ca el de fapt e un cayne si vr sa i tina cineva companye cat timp esti plecat/a!

acum sincerathinking du-te dai un pup pe bot si zi "ia-my cainedevil"

| Munchkin a răspuns:

Dovedeşte-i că eşti în stare să ai grijă de câine, nu să îl iei, apoi să laşi îngrijirea lui pe spinarea parinţilor. Poţi începe prin a învăţa mai mult, prin a-ţi face ordine în cameră fără să ţi se spună, prin a-ţi ajuta peărinţii la diferite treburi.

Răspuns utilizator avertizat
| christabell a răspuns:

Un animal de companie necesita multa dragoste si grija.Dovedeste-i ca esti esti in stare sa-ti asumi responsabilitati si te vei implica 100% in cresterea si educarea lui si dorinta de a avea animalutul nu e doar o toana trecatoare.

| eyline a răspuns:

Demonstreaza-i ca poti indeplini anumite responsabilitati...animalele de casa implica si alte actiuni nu numai sa te joci sau sa te plimbi cu el pe strada.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imprumuta niste bani de la o ruda si pe urma pune-l in fata faptului implinit eu asa am facut, m-a certat, m-a pedepsit dar cand l-a vazut pe ala mic si alb cu ochii negrii, i-a trecut, pe urma ne bateam cine sa-l scoata la plimbare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si eu am trecut prin asta, dar am renuntat la caine. Eu stau la bloc, intr-o zi am vorbit cu o fata care avea doi caini si trebuia sa il vanda pe unul.Am plans toata ziua si a avut efectbig grinbig grin, incearca si tu. dar gandeste-te de 2 ori inainte pentru ca iti spun un caine e o responsabilitate enorma...Succes!:*:*:* By Bya:*