| Loolsae a întrebat:

Sunt fata si as vrea sa ma apuc de kickboxing, sunt din Bucuresti.
Am auzit ca e chiar necesar sa li se sparga nasul pentru a numai le curge sange.Va fi necesar si pentru o fata?straight face. Unde pot lua lectii de kickboxing? (16ani)

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Kickboxingul a fost inventat de barbati asa ca daca vrei sa practici acest sport va trebui sa accepti sa ti se sparga nasul.Si la boxul obisnuit se intampla asa.

| ταξιδιώτης a răspuns:

Cu spartul nasului e o prostie, nu se intampla asta.Sali,vezi aici: http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=340112

| PrOEvolution a răspuns:

Buna.Da trebuie sa iti fracturezi piramida nazala ca sa faci kickboxing.Nu conteaza ce esti fata sau baiat. Funda?

| Loolsae explică:

Sincer nici eu nu prea cred chestia asta, am un pr care a facut 1an kickbox si tot imi spunea sa nu ma apuc ca o sa-mi sparga nasul, insa el nu-l are spart:)).
Si am mai vazut si pe ttp://www.shinpo.ro niste copii mai mici, deci nu cred ca lor le-ar sparge nasucul:)