| anonim_4396 a întrebat:

Sunteţi de acord cu eutanasierea câinilor?

Răspuns Câştigător
| Gaboss a răspuns:

Da,la mine la bloc nu pot sa trec de ei, sunt niste jigodii.

18 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Sunt CONTRA!

În schimb n-am nimic împotriva sterilizării.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu sunt de acord cu eutanasierea cainilor, chiar daca de multe ori sunt agresivi. Sunt de acord cu eutanasierea cainilor bolnavi care din diferite motive nu pot fi tratati.

| cățelușa56 a răspuns:

Aaaaa,pardon,oamenii care ii ranesc trebuie eutanasiati, adica ce? tiar placea sa stai linistit acasa si sa vina unu la tine sa te omoare? nu, nu cred

| Karinakari99 a răspuns:

Nu,dacă nu mai vor câini să-i sterilizeze ca să nu se mai înmulţească atâţi de mulţi.

| Larisa211 a răspuns:

NU. De ce nu-i sterilizeaza?
Nici asta nu i-ar costa mult daca ar steriliza doar femelele sau masculi, desi e mai buna eutanasierea decat strangularea, arderea, infometarea sau chiar impuscarea, metode folosite uneori chiar si in ziua de azi.
Sterilizarea ar fi mult mai sigura. Dupa cativa ani de la sterilizare caini vor muri fara a se fi inmultit si uite asa scapa un oras de pui!
Nu-i mai simplu?

| anutza a răspuns:

Eu nu sunt de acord

| marina11 a răspuns:

Nu pentru ca si eu sunt fiinte.si pe cei batrani si bolnavi sa-i stranga intr-un loc

| Pisicuța a răspuns:

Mie mi se pare cam crudă treaba...sad
Câinii nu au făcut nimic.de ce trebuie să sufere? Oare se gândesc cei care o fac cum ar fi dacă li s-ar întâmpla așa ceva? sad
Sunt total ÎMPOTRIVĂ.

| CautNume a răspuns:

Voi cei care vreti sa ucideti cainii sunteti niste caini (de fapt gresesc si eu sunt mai inteligenti decat voi)si sincer voi ar trebui sa fiti omorati

| Nik a răspuns:

Eu unul chiar nu sunt de acord, caini sun animale blande si frumoase.
Dar daca sunt turbati sau bolnavi asta e din cauza guvernului pentru ca nu ordona strangerea, vaccinarea si ingrijirea lor...

| AnonimLove_6167 a răspuns:

Normal ca nu, cainii nu au fost lasati pe pamant ca sa fie eutanasiati, sunt si ei fiinte vii care au dreptul la viata.

| IF94TK a răspuns:

Da,sa ajungi in stadiul in care trebuie sa ocolesti pentru a ajunge undeva deja e exagerat.

| Kunai a răspuns:

Nu

| ΞJustΞмэΞ a răspuns:

Eutanasierea cainilor bolnavi incurabili. Asta da! Dar nu omorati bietele suflete care chiar sunt blande si bune! Stiu multi caini de la mine din cartier: latra, dar nu musca si mereu se dau pe langa tine cu capul sa-i mangai. Cum naiba sa ucizi asa ceva? Asta este cruzime. Sa-i eutanasieze pe cei care au venit cu proiectul de lege si pe cei de la conducerea Romaniei. Asta ar fi o masura folositoare comunitatii romane.

| CinevaOricineAntiJustinBieber a răspuns:

Nu! Au si ei o viata ce trebuie traita, la fel ca si noi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doar a acelora periculosi. poate ar fi bine sa fie stransi toti si dusi dintr'un loc special pentru ei

| Spongeebob a răspuns:

Nu, nici macar la cei turbati sau bolnavi. Ei ar trebui ingrijiti pana se fac bine.

| Catty_9676 a răspuns:

Nu! Total NU! Chiar daca sunt rai nu0i lasa in libertate dar totusi sunt si ei o fiinta asa ca noi! Noi can suntmi bolnavi sau rai suntem inchisi nu omorati! Sper ca te-am convins!tongue