| AlexandraMoldovan18 a întrebat:

Salut, sunteti de acord cu eutanasierea cainilor maiadanezi? Daca da, de ce?

Răspuns Câştigător
| LivingLouder a răspuns:

Nu pentru ca si ei merita sa traiasca

| Cosmin86 a răspuns (pentru LivingLouder):

Serios? ghinion! Abia astept sa fie omorati toti, ca in alte tari civilizate

| BBnikki a răspuns (pentru Cosmin86):

In tari civilizate sunt in adaposturi, pun pariu ca numai in tari ca Romania exista "oameni" ca tine si ca cei care sunt de acord cu eutanasierea lor. Pana la urma cine sunteti voi sa decideti soarta unor suflete?

| AlexandraMoldovan18 explică (pentru BBnikki):

Ai dreptate

| Cosmin86 a răspuns (pentru AlexandraMoldovan18):

Legea ar trebui extinsa. Cei care le iau apararea maidanezilor ( gen RETARDATII aia care zic de "soarta unor suflete" ) ar trebui aruncati in aceeasi masina de tocat cu bietele suflete.

HAI LA REFERENDUM! Evident ca se va vota DA.

| AlexandraMoldovan18 explică (pentru Cosmin86):

Dar din vina cui au ajuns pe strazi? Imi spui si mie?

| Cosmin86 a răspuns (pentru AlexandraMoldovan18):

Din vina iubitorilor de animale. Legea din lumea civilizata e CLARA : 15 zile in adaposturi, nu-i adopta nimeni cu acte in 15 zile, EUTANASIERE. SI e foarte bine asa.

22 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Sunt TOTAL de acord. Au murit prea multi oameni din cauza acestor animale, multi au fost raniti si facuti sa sufere.
Chiar nu ma intereseaza suferinta cainilor, pana la urma eutanasiere inseamna moarte fara durere asa ca nu are de ce sa ne fie mila.
Trebuie sa ne fie mila de saracii copilasi de doar cativa ani care mor nevinovati din vina javrelor, saracii parintii care sufera si plang dupa ingerasii lor.

Sunt o iubitoare de animale, am 3 pisici si un caine, dar totusi iti e frica sa mergi noaptea pe strada din vina cainilor maidanezi, deci alta solutie nu exista.
Abia astept eutanasierea tuturor cainilor din Romania, am sa beau de fericire in ziua aia.

| Doηηa a răspuns:

De acord, mai da-le naibi de javre.
De exemplu la mine in oras e plin de caini, imi este si frica sa nu fiu muscata in orice moment, mai ales ca am o teama mare de caini.

| AlexandraMoldovan18 explică (pentru Doηηa):

Sunt si ele niste suflete. Credeam ca omul este mai inteligent decat cainele dar m-am inselat, chiar asa, sa vorbim?"mai da-le naibi de javre.''?

| Doηηa a răspuns (pentru AlexandraMoldovan18):

Da,chiar asa.

| AlexandraMoldovan18 explică (pentru Doηηa):

Ce? Da, chiar asa?

| Doηηa a răspuns (pentru AlexandraMoldovan18):

"chiar asa, sa vorbim? mai da-le naibi de javre.'?" Intelegi?

| AlexandraMoldovan18 explică (pentru Doηηa):

Dar tu ai postat raspunsul : ''De acord, mai da-le naibi de javre.
De exemplu la mine in oras e plin de caini, imi este si frica sa nu fiu muscata in orice moment, mai ales ca am o teama mare de caini.'' nu iteleg.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AlexandraMoldovan18):

"Sunt si ele niste suflete", abia astept se schimbe in "au fost"!

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce? pentru ca nu exista alta solutie. cainele musca si sterilizat

| zurick a răspuns:

De ce? Pentru ca au murit multi oameni(printrecare si acel copilas de numai 4 primaveri), pentru ca vor muri si mai multi oameni, caci acestia se inmultesc. Unii cred ca e pacat ca acestia vor muri, e si mai mult pacat ca moare un caine in locul unui om?! Interesant ce gandesc oamenii...
Uite un sondaj si sub el ai mai multe pareri, eu una sunt PRO.
https://www.google.ro/......https?/url

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Mi se pare cam trist şi mi-e milă de bietele animale care merg doar pe instinct, dar ceva trebuie făcut. Sunt şi nu de acord.

| LordBolton a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

Totusi nu avem alta solutii, ori ii lasam sa mai muste alti oamenii

| 六兆年と一夜物語 a răspuns (pentru LordBolton):

Eu am în minte câteva soluţii, dar dacă le-aş publica nu numai că m-aş alege cu înjurături, dar mi s-ar zice că sunt imatură şi nu gândesc limpede.

| Sociopat a răspuns:

Este singura solutie.Totusi mai mult ca sigur in multe cazuri victima a instigat animalul la violenta. Faptul ca-l vede pe taticu' alungand un caine face copilul sa creada ca si el poate sa faca asta.Deviind de la subiect dar pastrand tema. Aveam 5/6 ani ma jucam in nisip si un caine mare dormea langa o banca.Eu ca prostu am luat nisip si am aruncat in caine.S-a trezit s-a dat la mine si apoi m-a lasat in pace.De aceea trebuie sa fii cu ochii pe micul dracusor.MEREU!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa am ajuns? De ce tocmai acum se face atat tam-tam pe tema asta? Sa nu uitam ca si animalele traiesc sentimente identice cu ale noastre.Foame,frig,durere samd.Nu trebuiesc eutanasiati decat cainii bolnavi.Cum ar fi intelept si in cazul oamenilor.Sunt atatia oameni care sufera de boli incurabile.Atatia care au cerut eutanasierea insa nu au primit aprobarea pentru ca in Romania inca este ilegala.Cainii au ajuns pe strazi tot din vina omului.Nu as spune ca nu am o oarecare teama de a fi atacat.De aceea exista masuri de aparare nu? Pentru supravietuirea ta ucizi daca este nevoie.Dar de ce sunt infometate animalele? De ce nu sunt centre speciale pentru toti? Sa gandim rational.Un om daca nu ar manca de saptamani nu ar ataca pentru supravietuire? In legatura cu cazul recent care s-a intamplat cu copilul de 4 ani.Ce as putea spune? Aceeasi vina a omului.Nu e de-ajuns ca le-am abandonat pe strada si le-am lasat sa se inmulteasca? De ce le e foame? De ce nu a fost supravegheat copilul cand sunt riscuri de a fi atacat? Ganditi liber.Nu va mai lasati condusi de idei comune, televizate si a mintilor indoctrinate de societate.Nu multi vad dincolo de perdea.Nu multi vad dincolo de problema asta creata tot de noi oamenii.Sau cum? Suntem incapabili sa facem ceva, ii lasam sa se inmulteasca, ne ataca din cauza instinctului teritorial, al foamei? Si apoi vrem sa ii eutanasiam pe toti? Foarte inteligenta specia umana.Sunt impotriva intr-o mare masura.Eutanasiati doar cei bolnavi.Restul,sterilizati,in adaposturi speciale.Controlati si mari sanctiuni pentru cei care abandoneaza animalele in strada.Ganditi mai mult.Sa cautam o cale de mijloc.

| mateicoca a răspuns:

Nu, ei nu au primit viata ca sa si-o piarda! Fiecare fiinta are dreptul la viata!