| Angel977 a întrebat:

Tocmai mi-am cumpat un hamster siberian dar parintii spun ca ar putea sa imi transmita vreo boala sau virus.Ce parere aveti? Merita sa pastrez hamsterul?

2 răspunsuri:
| Eugen80 a răspuns:

Trebuie sa-l duci la veterinar sa-i faca toate analizele si injectiile ca sa nu transmita boli sau paraziti!
Eu nu as pastra asa ceva. Ia-ti pesti, un caine, maxim o pisica.

| Zorn a răspuns:

Au dreptate, hamsterii sunt rozatoare si pot sa transmita multe boli. Dar boli pot transmite si cainii si pisicile. Spala-te pe maini de fiecare data dupa ce il atingi si incearca sa nu stai foarte aproape cu fata de el.